Istanbul Selected * 457

 

Derginin tamamına göz atmak için Yeni pencerede aç

Üyelikten çıkmak için Tıkla

Turuncu saçları, gösterişli yüz hatları ve konserlerinde çevredeki tüm elektriği üzerine çekmesiyle belleğimizde sinematografik bir görüntü bırakan Tori Amos çağdaş dünyanın en güçlü kadın figürlerinden biri. Hayallerini gerçeklerle örtüştüren Amos, masal kahramanlarıın andıran adını da Myra Ellen Amos'tan Tori Amos'a çevirdi. Hayalleriyle yaşayan herkes için hala çok cesur bir adım bu; "kırdırtmak". Var olmanın bile kimi zaman cesurca olduğuna inandırıldığımız coğrafyalar için, empati kurmak çok zor olmasa gerek!

"İyileşmek için motivasyon gerekir. Hepimizi motive eden bir şeyler var, biraz kazmak zorunda kalsak bile…" diyen birine söyleyebileceğimiz tek şey 'İyi ki doğdun' olur, diyor Lesli, Sarp, Gökçe ve Ege. Zarar vermek nedir bilmeyen arkadaşlarınıza Le Cool gönderin. Hemen! Şimdi!

I Need a Dodge!

"Should I Stay or Should I Go"

Neverwhere

Gaia Gallery, bu kez Avustralyalı sekiz çağdaş sanatçının işlerini bir…
 

Minipax Festival

Yazın son demlerinin en güzel hediyesi ise Minipax Festival!

GusGus

Yaz bitti bitiyor, sevgili okurlar! Ama daha GusGus var!
 

Elif Çağlar Quartet

Caz denizden çıksa dinleriz!

Bisiklet: İki Tekerlek Üzerinde Taşınan Tutku

Bu sergiyi de amman ihmal etmeyin.
 

İnsanlıktan Uzakta

Cezayir'in yedi yıldan fazla süren bağımsızlık savaşı!

Hayallerimdeki Kadın

Hayallerimizdeki gibi; Al Pacino'yla ve Holly Hunter'la yeniden buluşuyor!
 

Phi

Herkesin aradığı enerji, Taksim'in arka sokağında toplanıyor.

Komşu Kafe

Onlar bir kolektif ve kararlarını beraber alıyor!

Ekslibris Müzesi

7/24 açık bir müze hem de ekslibris üstüne!
 

1985′de İstanbul'da, Evliya Çelebi ile aynı şehirde doğdu. Vefa Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesinde siyaset bilimi okudu. 2004 yılından beri düzenli olarak dünyanın çeşitli yerlerini keşfetmeye çalışıyor. 2008 yılında I can travel isimli blogu oluşturdu. O zamandan beri de hem I can travel hem de birçok marka, dergi, online mecra için seyahat üzerine içerikler üretiyor. Paralel giden reklamcılık macerasını uzun süreli olarak dünyayı dolaşmak için bu sene içinde sonlandırdı. Şu sıralar yola çıkmak için hazırlık yapıyor. Tüm sorularının cevaplarının yollarda olduğuna inanıyor. Benim İstanbul'um, dünyanın en acayip deney laboratuvarı. Bu şehrin sırrı, kaosundan beslenen düzeni ve öğrenilecek şeyinin tükenmemesi. Yapmak istediğim şey, hiç keşfedilmemiş bir yeri keşfedebilmek.


Yardım

Le Cool İstanbul, haftalık bir etkinlik bültenidir. Size, kaçırılmaması gereken etkinliklerden bir seçki sunar. Etkinlikleri kaleme alan yazarlarımızla iletişime geçebilir, sormak istediğiniz tüm sorular için istanbul@lecool.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.