Istanbul Selected * 456

 

Derginin tamamına göz atmak için Yeni pencerede aç

Üyelikten çıkmak için Tıkla

O, bizi önce Wings of Desire ile vurdu; belki de daha önce… Der ki "Berlin'de kaybolmak imkansızdır, çünkü her zaman duvarı bulursun". Bahsettiği gerçekliğin Berlin'e has olmadığını yerelleşebildiğimiz her yerde anlamış olmalıyız. Zülfü Livaneli, Wim Wenders'ın 'hayata coşkuyla, şiirle, heyecanla yaklaşmadığını; her şeyin inceden inceye hesaplandığı bir kariyer oluşturma yöntemi sonucunda, insanları soğuk buzlu camlar ardından süzen finans uzmanlarına benzediğini' düşünüyor. Yine de titizlikle seçtiği müzikler ve biriktirdiği muhteşem karakterler yüzünden "Neş'E'li ol ki, Wim Wenders gibi kalasın" demek geliyor içimizden!

Kendiniz olmak güzeldir diyor Lesli, Sarp,Gökçe ve Ege. Rüyalarına teslim olmamış arkadaşlarınıza Le Cool gönderin. Hemen! Şimdi!


World Press Photo Sunumları

Fotoğrafın bu basit denklemini çözdük! Sizlere önerimiz Salt'a gitmeniz.

The Charlatans

İngiltere'nin bağrından kopup gelen indie efendileri!
 

Next Door

NOW.'u etkinliklerinden dolayı alkışlamak isteyenleri bu yazının devamına alalım!

Sanatçı ve Zamanı

Koleksiyonun zamanla imtihanı...
 

Fantastik Dörtlü

Setinde hiçbir Marvel çizgi romanı okunmayan Fantastic Four vizyonda!

Geçmişten Gelen

Joel Edgerton yazdı, prodüktörlüğünü üstlendi, yönetti, oynadı. Daha ne yapsın?
 

Overview Effect

Evrenin sonsuzluğu içinde küçücük bir nokta olmaktan korkmayan bir dünyaya!

Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası

Mutluluğa koşun!
 

Hey Douglas

Mama loves us!

Tükkan

Karaköy'ün yukardan girişinde gittikçe klasikleşen bir nokta.

Fil

Kadıköy'ün yeni seyirliği!
 

2012 yılında, Erasmus sayesinde İspanya'yı yeni tecrübeler edinmek -daha doğrusu hayatında bir değişiklik yaratmak- için terkeden Adrian, mimarlık öğrencisi. Madrid'de dört senesini bitirdiği öğrencilik hayatı, şimdi İstanbul'da yaratmayı seven biri haline dönüşmesiyle devam ediyor. Bu değişimin sebeplerinden biri kesinlikle İstanbul ve geldiği noktadaki hissi ise buranın da artık onun şehri ve evi olduğu yönünde. Benim İstanbul'um; simitçiler, dar ve karanlık sokaklar, gökyüzü ve yaka değiştirten vapurlar, Hazza Pulo Pasajı, Mustafa abideki her şey ve tepelerde gördüğün Boğaz manzarası. Kısacası, rastgele karşına çıkan her şey. Bu şehrin sırrı; sağduyulu bir şehir olmasında; elbette kaos barındırıyor ama bu sadece büyüklüğünden. Yapmak istediğim şey; sanırım kendi tecrübe ve düşündüklerimle ilgili bir kitap yazmak.


Yardım

Le Cool İstanbul, haftalık bir etkinlik bültenidir. Size, kaçırılmaması gereken etkinliklerden bir seçki sunar. Etkinlikleri kaleme alan yazarlarımızla iletişime geçebilir, sormak istediğiniz tüm sorular için istanbul@lecool.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.