Istanbul Selected * 455

 

Derginin tamamına göz atmak için Yeni pencerede aç

Üyelikten çıkmak için Tıkla

Heybetli bakışlarıyla döneminin en büyük favorilerinden biri olan Robert Mitchum, hala eşine pek rastlanmayan bir adam. Çünkü 53 yıl boyunca aralıksız film çekmiş birinin, "Ben insanlar için bir umudum. Çünkü bana bakanların 'Bu adam bile bir şey olmuşsa benden haydi haydi olur' diye düşünmelerini sağlayabiliyorum" demesi kolay tecrübe edilebilir gibi değil! Western, deyince akla gelen ilk üç isimden biri olan Mitchum'un ölüm makineleri üreten bir şirkette ustayken aniden değişiveren hayatı, sinematografik açıdan bizimkileri de değiştirmedi mi? The Night of The Hunter'daki performansı aklımıza her geldiğinde nefesimizi kesiyor.

İyi ki doğdun Robert Mitchum diyor Lesli, Sarp, Gökçe ve Ege. Western'e kıymet veren dostlarınıza Le Cool gönderin. Hemen! Şimdi!


İki Kardeş

Yazın tiyatroya gitmek isteyenler; İkincikat bu yaz da sahnede!

Aç Kalpler

"Olmak ya da doğurmamak" öyküsünün işlendiği psikolojik bir dram.
 

Fotoğraf Kitabı Üzerine Çalışmalar

Sanat kitapları yeni konumuz oldu. Salon sehpasının üzerinde güzel ve…

Sirus Hood

Underground kültürün değişik vizyonlarına ev sahipliği yapan Kloster terasında bu…
 

Suma'da Yoga

Alternatif yoga deneyimi!

Son Şans

İyi ve olumlu olanları (Rachel McAdams ve Oona Laurence) filmin…
 

Kayıp Gölgeler

Nostaljik beklentileri karşılayan bir sergi!

Goran Bregovic

O bir Balkan cevheri, o sahnelerin tozunu attıran adam, o…
 

BELONG Party Series: Fight Club

Dövüş yok, dans var!

Walter's Coffee Roastery

"It's science, bitch!"

Meg Cafe

Kurabiyelerin shot olduğu yepyeni bir mekan!
 

Lübnan asıllı Türk iç mimar ve tasarımcı Zeina, 1984 yılında Kuveyt'te doğdu. Çocukluğundan beri sanat ve yaratıcılıkla, kaos ve görsel masalcılığı ifade etti. Lübnan, Slovenya, Hindistan ve Türkiye'de sanatsal uğraşlarının devamı niteliğinde sergiler açtı. İstanbul'daki iş olanaklarını araştırırken Kukla Festivali, Art international ve Contemporary Istanbul gibi festivallerde çalıştı. İstanbul'da düzenlenen kahve festivalinde ve Vehbi Koç'un Kocaeli'deki kültür merkezinde açtığı sergilerin ardından; dans, koşu, yoga ve meditasyonun da olduğu Power On Istanbul'u yaratmaya karar verdi. Turistler, İstanbul'da yaşayan yabancılar ve yerel insanlar için yaratıcı ve organize etkinlikler düzenleyen markasıyla İstanbul'un zengin doğal güzelliklerinin deneyimlenmesini sağlıyor. Zeina, ayrıca bu projesini nereye giderse götürme niyetinde. Doğanın güzelliğiyle şehrin macera ve aktivitelerini dünyayla paylaşma girişimi onu özgür kılıyor. Zeina aynı zamanda kendi yaşamında minimalist olsa da sıra "yaşamaya" geldiğinde tam bir maksimalist! Power On Istanbul'un sloganına da inanıyor: "İlham alarak yaşa, kendini güçlendir". Benim İstanbul'um; bir sihir! Nereye gidersem gideyim, görsel zenginliğiyle bana her gün ilham veriyor. Bu şehrin sırrı;  dışarı çıktığında başına gelenlerdir. Kanatlarını açıp adım atmaktan korkmamalı, İstanbul seni kucaklayıp roller coaster'a atacaktır. Tadını çıkar! Yapmak istediğim şey; yaratıcı biri olduğum için etrafıma birçok şey geliyor ve burada veya başka bir yerde potansiyellerine göre onları takip ediyorum, tek bir şey değil istediğim. Tahminen kendi hayatım için de bütün hayallerimi gerçekleştirmemi sağlayacak şekilde özgürce bir şeyler hayal etmeye devam edeceğim.


Yardım

Le Cool İstanbul, haftalık bir etkinlik bültenidir. Size, kaçırılmaması gereken etkinliklerden bir seçki sunar. Etkinlikleri kaleme alan yazarlarımızla iletişime geçebilir, sormak istediğiniz tüm sorular için istanbul@lecool.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.